Wybór produktu

Gdy decydujemy się do rozstanie z nałogiem palenia nadchodzą pytania: jak to zrobić  i czy jest coś ,co będzie w stanie mi pomóc? Znane są nam dobrze produkty takie jak plastry, tabletki, gumy do żucia czy inhalatory z nikotyną. Ostatnio popularne są również urządzenia e-papieros. Który z nich wybrać i dlaczego?

Krótka charakterystyka

Produkty wspomagające rzucanie palenia są ważną częścią procesu rzucania. To one pomagają nam wytrwać aż do ostatecznej wygranej. Jednak wybór odpowiedniego środka jest sprawą kluczową, jeśli nie będzie on do nas dostosowany, to szanse na powodzenie spadają. E-papieros jest najczęściej wybieranych produktem. Dzieje się tak ze względu na jego kształt łudząco przypominający zwykły papieros i proces zaciągania się „dymem” (czyli parą wodną). Inne środki cieszą się trochę mniejszym zainteresowaniem, jeśli ktoś się na nie decyduje to wybiera plastry bądź gumy do żucia. Pozostaje jednak ten niepokój związany z przyzwyczajeniem do samego procesu palenia. Dlatego podsumowując to elektroniczny papieros jest liderem w tej grupie.

Proces przyswajania

Poza tym ,że elektroniczny papieros wygląda jak zwykły papieros, to zachowuje się również cały proces „palenia”. Musimy włączyć urządzenie i zaciągnąć się. Wtedy do naszych płuc trafia para wodna wraz z nikotyną. Cykl zostaje zachowany, jednak uzupełniając braki nikotyny nie zatruwamy się dodatkowo toksynami (które zawiera tytoń). W innych produktach również dostarczamy organizmowi nikotynę, jednak w trochę innym sposób- przez skórę(plastry), ślinę (gumy) czy też doustnie- poprzez wdychanie inhalatorem. Jednak w tych ostatnich przypadkach osoba rzucająca palenie próbuje sobie wytworzyć nowy nałóg pozwalający na zajęcie rąk, np. dłubiąc słonecznik, jedząc paluszki lub żując gumy. I tutaj po raz kolejny przoduje papieros elektroniczny.

Ważne wybory

Decyzja o tym jakiego urządzenia czy produktu potrzebujemy zależy wyłącznie od nas. Jeśli czujemy się dość silni, by zerwać z nałogiem od razu nie musimy się nawet zastanawiać na wyborem przedmiotów wspomagających. Gdy jednak pewność siebie jest trochę mniejsza możemy spróbować dopasować jeden z produktów. Każdy z nich ma swoje zalety , ale należy pamiętać przede wszystkim, ze jego skuteczność zależy tylko i wyłącznie od nas i naszego podejścia. Z silnym postanowieniem i odpowiednim urządzeniem (może to być e-papieros) sukces jest już gwarantowany. Nie należy się więc zniechęcać i bać. Już sama decyzja o rozstaniu z nałogiem jest ważną częścią kuracji. Nie bójmy się walczyć!

Kolejny gadżet?

Przyszłość urządzenia e-papieros jest niejasna. Trudno jest go ocenić i zaszufladkować. Czy to typowy gadżet, wylansowany przez kolejną modę czy może rzeczywisty przedmiot pozwalający nam na ostateczne rozstanie się ze strasznym nałogiem jakim jest palenie? Przyjrzyjmy się mu bardzo uważnie.

Szczegóły produktu  

Zacznijmy od początku, czym w ogóle jest e-papieros? Wiele osób już o nim słyszało albo miało możliwość go zobaczyć, w końcu ilość posiadaczy urządzenia papieros elektroniczny wzrasta z dnia na dzień. Z zewnątrz nie przykuwa on większej uwagi , wygląda dokładnie tak jak sugeruje nam jego nazwa- elektroniczny papieros. To co najważniejsze (według twórców) jest wewnątrz. A mianowicie- e-liquid. To substancja zawierająca 3 składniki, najważniejszym z nich jest nikotyna. Dlaczego nikotyna? To proste, jest to czysta substancja nie zawierająca składników niebezpiecznych dla zdrowia (takich które zawiera zwykły tytoń). Dzięki temu możemy przyjmować potrzebą  według naszego organizmu dawkę nikotyny w całkiem bezpieczny i bezinwazyjny sposób.

Gadżetomania

Skoro elektroniczny papieros wydaje się być całkowicie bezpiecznym produktem pomagającym rzucić palenie, dlaczego przypięto mu łatkę „chwilowej mody”? To zapewne możliwości jakie rynek proponuje posiadaczowi takiego urządzenia. Teraz e-papieros może być personalizowany w dowolny dla nas sposób. Możemy dokupić do niego różne akcesoria (smycze, futerały) czy też wybierać w niezliczonej liczbie smaków liquidów ( od owocowych, przez tytoniowe, kawowe, czekoladowe, herbaciane czy o zapachu przeróżnych rodzajów słodyczy). Możliwość „puszczania dymku” jednocześnie nie szkodząc swojemu organizmowi sprawia, że nawet osoby wcześniej nie zaliczane do grupy nałogowych palaczy sięgają po ten produkt. I to właśnie ogromna ilość użytkowników sprawiła, że urządzenie e-papieros zaczęto określać również mianem gadżetu.

Ostateczny rozejm

Z powyższych rozważań wynika , że elektroniczny papieros jest zarówno ciekawym dodatkiem, gadżetem jak i produktem medycznym pozwalającym na pokonanie nałogu. Rynek zauważając potencjał urządzenia zdecydował się na wprowadzenie coraz to nowszych rozwiązań i dodatków pozwalających na komfortowe e-palenie oraz zaspokojenie części estetycznej. Na ten moment przyszłość e-papierosa jest jak najbardziej jasna i pewna. Sukces jakim jest odnalezienie rozwiązania dla uwięzionych w swoim nałogu osób zapewni urządzeniu elektroniczny papieros na długie istnienie. Bowiem zapotrzebowanie na ten produkt nigdy nie zniknie.

Urządzenie bez komplikacji

Elektroniczny papieros posiada wiele plusów i dobrych stron. Jedna z nich ,to łatwość w obsłudze. Dzięki temu każdy, nawet najbardziej doświadczony, wieloletni palacz poradzi sobie z nim bez trudu. Wbrew pozorom jest to bardzo ważna cecha, która pozwala sobie na zachęcenie palaczy w każdym wieku ,by spróbowali ciekawej kuracji e-palenia.

Budowa w trzech krokach

Urządzenie e-papieros składa się jedynie z trzech (często też dwóch) części: kartridża, atomizera oraz baterii (w wersji 2-cześćiowej kartridż i atomizer tworzą jedność- kartomizer). Żywotność tych trzech części jest bardzo długa, to wytrzymałe na wszelkie zewnętrzne ingerencje przedmioty. Nawet upadek z wysokości ich nie uszkodzi. Jedyną troską posiadacza urządzenia papieros elektroniczny jest wymiana e-liquidu, czyli płynu zawierającego nikotynę. Wymiana liquidu na nowy jest banalnie prosta- odkręcasz stary pojemnik i na jego miejsce przykręcasz nowy- całą tą czynność wykonujesz za pomocą dłoni, żadne narzędzia nie są do tego potrzebne. Poza wymianą płynu zajmujemy się również ładowaniem baterii. Tu również nie spotykamy komplikacji, możemy ją podłączyć do ładowarki jak zwykłą komórkę, bądź za pomocą kabla USB- do komputera.

Przyjemne zakupy

Troski również nie dotyczą wymiany części na nowe. E-papieros to urządzenie uniwersalne i większość części zamiennych będzie pasowało. Ceny urządzeń są niskie ze względu na wysoką konkurencyjność. Papieros elektroniczny to popularne urządzenie. Ta informacja jest bardzo dobra dla klienta. Mam on bowiem możliwość taniego zakupu dowolnie wybranego i dostosowanego do siebie produktu. E-papieros może zostać kupiony zarówno w sklepie stacjonarnym jak i internetowym, wybór jest uzależniony od naszych preferencji ( niektórzy wolą obejrzeć dokładnie produkt, dotknąć go i ocenić w ten sposób, innym zależy na szybkości dostawy i nie zawracaniu sobie głowy zakupami). Najważniejsze jest to, żeby e-papieros spełnił nasze oczekiwania.

Radość korzystania

Proces wychodzenia z nałogu zazwyczaj kojarzy się nam niekoniecznie przyjemnie, jednak wraz z urządzeniem e-papieros nie musimy się tym martwić. Sami stopniowo zmniejszamy ilość nikotyny w płynie, dzięki czemu nie zaistnieje szok po nagłym odstawieniu. Elektroniczny papieros daje nam pełną swobodę panowania nad całym okresem rzucania. Świadomość kontrolowania sytuacji działa często bardzo pobudzająco i dodaje ważnej w tym okresie pewności siebie. Elektroniczny papieros to swoboda działania i z pewnością szczęśliwe zakończenie dla tych, którym zależy rozstać się z nałogiem raz na zawsze.

 

Sposób na przyjemne wrażenia

Palenie papierosów to nałóg, z którym trudno wygrać. Rzucenie palenia wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i często także skutkami ubocznymi – gdy przestajemy palić, zaczynamy na przykład podjadać słodycze. Mimo iż nałóg jest szkodliwy dla naszego organizmu, to jednak dostarcza wielu przyjemności. Dlatego tak trudno zrezygnować z codziennego przysłowiowego dymka. Warto jednak zwrócić uwagę na pojawiającą się alternatywę. To papieros elektroniczny, który dostarcza podobnej przyjemności, ale w znacznie mniej szkodliwy sposób.

Co ze zdrowiem?

Przyjemne wrażenia palenia bez ryzyka dla zdrowia? Tak właśnie działae-palenie, które staje się obecnie coraz bardziej popularne. Przede wszystkim e-papierosy nie oznaczają palenia, a bardziej wdychanie pary, a więc nikotyny i podgrzewanych liquidów dostępnych w różnych smakach. Można wybrać smaki owocowe, miętę, kawę w różnych odmianach i wiele innych ciekawych propozycji smakowych, które urozmaicają palenie i dostarczają wielu pozytywnych wrażeń.

Oprócz tego warto zauważyć, że e-papieros wygląda estetycznie, pasuje nawet do damskiej torebki, a przy okazji jest bardzo wygodny i komfortowy w użyciu, a jest to niezwykle ważne. Dodatkowo nie produkujemy już kolejnych petów, a więc jest to rozwiązanie ekologiczne, na jakie warto w dzisiejszych czasach postawić. Nie ma także żadnego ryzyka, że wywoła się pożar czy będzie się truć inne osoby. Wydobywający się dym jest w końcu parą, która nie szkodzi otoczeniu, więc e-papierosy można palić nawet w miejscach publicznych.

Wrażenia smakowe

Najważniejsze są oczywiście wspaniałe wrażenia smakowe. Każdy może skomponować swój ulubiony smak i spróbować nowego wymiaru przyjemności. Tradycyjne palenie odchodzi do lamusa, czas przestawić się na nowoczesny papieros elektroniczny, który stwarza znacznie więcej możliwości i jest mniej szkodliwy dla zdrowia. Sklepy stacjonarne i internetowe oferują nam bardzo ciekawe smaki do wypróbowania, jak chociażby desery z truskawek, gruszki z miętą czy smak prawdziwej włoskiej kawy. Możliwości jest wiele, wystarczy tylko po nie sięgnąć i znaleźć swoje ulubione smaki.

Obawy związane z elektronicznymi papierosami

Istnieją obawy o bezpieczeństwo długotrwałego stosowania. Natomiast istnieją dowody, że młodzież, w tym osoby niepalące, podejmują się stosowania e-papierosów. E-papierosy są sprzedawane jako przeznaczone do użytku, gdy nie można palić papierosów konwencjonalnych, a takie używanie może doprowadzić do bardziej trwałego palenia papierosów. Mimo, że ich korzyści i zagrożenia są intensywnie dyskutowane, e-papierosy lub inne urządzenia dostarczające czystą nikotynę mogą odgrywać ważną rolę interwencji regulacyjnej Federalnego Urzędu Żywienia i Leków, w celu wytwarzania papierosów jako mniej wciągające. I w tym kontekście mogłoby się to przyczynić do końca palenia papierosów i chorób wywołanych paleniem tytoniu.

Czy e-papieros jest zdrowy?

Zapotrzebowanie na nowe i bardziej skuteczne podejście do ograniczenia palenia tytoniu jest niepodważalne. Elektroniczny papieros jest elektronicznym systemem dostarczania nikotyny zasilanym na baterie. Wygląda bardzo podobnie do tradycyjnego papierosa tytoniowego. Papieros elektroniczny jest zdolny do emulacji palenia, ale bez produktów spalania odpowiedzialnych za szkodliwe skutki palenia. Palacze, którzy zdecydują się przejść na e-papierosy zamiast kontynuowania palenia tradycyjnych papierosów tytoniowych, mogą osiągnąć duże korzyści zdrowotne. Elektroniczny papieros jest zjawiskiem, które staje się coraz bardziej popularne wśród palaczy na całym świecie. Użytkownicy zgłaszają zainteresowanie ich zakupem, aby pomogły im rzucić palenie, zmniejszyć spożycie papierosów, w celu łagodzenia objawów odstawienia tytoniu ze względu na ograniczenia palenia w miejscu pracy, a nadal doświadczają „palenia”, ale z ograniczonymi zagrożeniami dla zdrowia. Warto znać skutki zdrowotne związane z wykorzystaniem e-papierosów, z uwzględnieniem dopuszczalności, bezpieczeństwa i skuteczności tego produktu, aby służył jako długoterminowy substytut palenia lub jako narzędzie do zaprzestania palenia.

Papieros elektroniczny został opracowany i wprowadzony do obrotu w ciągu ostatnich lat, jako substytut dla niepalących. Nie ma jednak badań oceniających wpływu elektronicznych papierosów na układ sercowo-naczyniowy. Warto więc byłoby zbadać natychmiastowe skutki stosowania elektronicznych papierosów na funkcję lewej komory serca (LV) w porównaniu do dobrze udokumentowanych ostrych negatywnych skutków palenia. Wyniki takiego badania byłyby przydatne zarówno dla początkujących palaczy, jak i osób, które polubiły już e-palenie. W ten sposób poznają skutki zdrowotne używanych przez siebie produktów.